PROJE YÖNETİMİ

PROJE YÖNETİMİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’yla birlikte “proje yönetimi” anlayışınızı dönüşüme uğratmak zorundasınız. Çünkü, artık, hem iş sağlığı ve güvenliği “proje yönetimi”nin bir parçası olmak zorundadır, hem de iş sağlığı ve güvenliğinin bizzat bu yeni konsepti bir “proje yönetimi”dir.

Çünkü, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, daha işletmenizin kuruluşunda, yapısal ve mimari aşamada iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili riskleri gözönünde bulundurmanızı istiyor. Öte yandan, “risk”i ve “riskleri yönetme”yi üretim süreçlerinizin her aşamasında iş sağlığı ve güvenliğinin zorunlu bir unsuru haline getiriyor ve denetimlerde bunu yerine getirmeyenlere ağır cezalar öngörüyor.

Şüphesiz, proje yönetiminiz çoğu zaman “zaman yönetimi” sorununu da beraberinde getirir. Bazen inşaatın katlarının doğru zamanda çıkılmış olması; bazen alt işverenlerin iş süreçlerine hızla adapte edilmesi zorunluluğu; bazen yurtdışından alınmış bir siparişin yerine getirilebilmesi için yeni ekipmanlar ve iş gücününün organize edilmesidir.

Bu yüzden, ister henüz işe başlamamış olun, ister yarısını bitirmiş; ister iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili kendi iç ekibiniz olsun, ister bu ekibi henüz hiç oluşturmamış olun; ister yalnızca danışmanlık düzeyinde bir desteğe ihtiyacınız olsun, ister iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tüm süreçlerin diğer süreçlerle entegrasyonu ve her aşamada fiili yönetimi ve yürütücüsü düzeyinde bir desteğe ihtiyacınız olsun.

Çalışanlarınızın sağlık ve güvenliği ile projenizin finansal ve maddi unsurlarını birlikte yönetmek imkansız değil! Yeter ki, iş sağlığı ve güvenliği yönetim ekibiniz proje yönetiminin değişkenlerine bilgileri ve deneyimleriyle hazırlık olsun!

YİSGÜM, çözümsüz olduğunuzu hissettiğiniz her anda, çalışanlarınızın iş sağlığı ve güvenliği ihtiyaçlarıyla projenizin ilerleme aşamalarını uyumlu hale getirmek için bilgi ve deneyimlerini sizinle paylaşmaya hazır!

  • TÜM HİZMETLERİMİZ

Cehar Dudayev Caddesi, Kanuni Nazım Bey Sokak No: 4/B Örnek Mahallesi 34704 Ataşehir / İstanbul