ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ
ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

Çalışanlarınızın iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini karşılamak için saha deneyimli eğitim kadromuz hizmetinizde!

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim almaları zorunludur. Konuyla ilgili çıkarılan yönetmelik ile çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin esasları tanımlanmıştır.

Şüphesiz, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini vermede en uygun yöntem, iş yerinin koşullarını bilen iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarınızla sorunu çözmenizdir. Bununla birlikte iki durum var ki, bu eğitimler için dışarıdan bir destek gerekli hale gelir.

Birincisi, 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıftaki iş yerleri ile kamu kurum ve kuruluşları için henüz iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu 1 Temmuz 2016 tarihinde başlayacak. Ancak bu iş yerlerinin çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini aldırma zorunluluğu 1 Ocak 2013 tarihinde başlamış durumda ve eğitim verilmeyen her çalışan için 1120 TL (2014 tutarıyla) idari para cezası var.

İkincisi, iş organizasyonunuz nedeniyle çalışanlarınıza bu eğitimleri vermede çalışıyor olduğunuz iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminin dışarıdan destek ihtiyacı olabilir.

Her iki durumda da, YİSGÜM saha deneyimli eğitimcileri ile çalışanlarınızın iş sağlığı ve güvenliği eğitimini vermede sizlerin hizmetinizdedir.

Eğitimler ister iş yerinizde, ister YİSGÜM’ün organize edeceği ve eğitime uygun bir dış ortamda organize edilebilir. Eğitim sonucunda, herhangi bir denetim sırasında göstermek üzere çalışanlarınıza eğitim katılım belgesi düzenlenecek ve sizlere teslim edilecektir. Ama en önemlisi, eğitimlerini almış çalışanlarınız sahada iş kazası ve meslek hastalıkları tehlikelerine ve önlemlere karşı daha hassa hale gelecektir.

 

 

Cehar Dudayev Caddesi, Kanuni Nazım Bey Sokak No: 4/B Örnek Mahallesi 34704 Ataşehir / İstanbul